ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΡΟΤΑΣΕΩΝ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ

22 Μαΐου, 2020 11:19

Εναρμονιζόμενοι στα νέα δεδομένα της εποχής, όλοι προσπαθούμε και αγωνιούμε να συνεχίσουμε την ζωή μας στα νέα μέτρα και όρια που επιβάλλονται για να είμαστε πάλι όλοι μαζί στην αυριανή ημέρα.

Ο ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ και η κουλτούρα είναι δικαίωμα όλων μας. Είναι η διαδικασία και η εκπαίδευση να γινόμαστε καλύτεροι άνθρωποι.Το πολιτιστικό απόθεμα είναι η μεγάλη μας προίκα!! Έχουμε υποχρέωση το έργο που κληρονομήσαμε να το συνεχίσουμε και να το μεταφέρουμε.

Όπως γνωρίζουμε όλοι μας, όλες οι εκδηλώσεις μας που ήταν προγραμματισμένες και σχεδιασμένες, για τους προηγούμενους αλλά και για τους επόμενους μήνες, έχουν ακυρωθεί ή αναβληθεί.

Ο Δήμος Αγιάς καλεί όλους τους Φορείς – Συλλόγους του Δήμου καθώς και καθέναν μας ξεχωριστά, να καταθέσουμε προτάσεις πολιτιστικών εκδηλώσεων ή δράσεων και να δημιουργήσουμε ένα νέο σχεδιασμό, ίσως και εναλλακτικό, σύμφωνα με τα νέα μέτρα υγιεινής και ασφάλειας που επιβάλλεται να έχουμε.

Αλλά και τα νέα σημερινά οικονομικά δεδομένα που έχουν διαμορφωθεί. Γιατί πιστεύουμε ότι ο πολιτισμός πρέπει να είναι ενταγμένος στην ζωή της καθημερινότητάς μας ακόμη και κάτω από αυτές τις ακραίες συνθήκες που βιώνουμε. Πρέπει να δούμε και να βρούμε τρόπους να αναδείξουμε τις τοπικές πολιτιστικές διαδρομές και να αξιοποιήσουμε το τοπικό ανθρώπινο δυναμικό και τις δυνατότητες τους. Να συνθέσουμε τον εθελοντισμό με τις προτάσεις και τις σκέψεις τους. Όλοι μαζί σίγουρα μπορούμε.

Θα παρακαλούσαμε να μας στείλετε τις προτάσεις σας μέχρι 5/06/2020 για να μπορέσουμε να έχουμε τον χρόνο για την επεξεργασία τους στο e-mail: [email protected] ή στο fax: 2494022777.

Στηρίζουμε τον ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ, την ΤΕΧΝΗ και τους ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ τους.

Ευχαριστούμε πολύ.

Ο ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ & ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ