Εθελοντική δράση του Συλλόγου Ελλήνων Κτηνιάτρων στον Δήμο Αγιάς

4 Σεπτεμβρίου, 2020 14:10

Ο Δήμος Αγιάς αξιοποιώντας την εθελοντική δράση του Συλλόγου Ελλήνων Κτηνιάτρων διοργανώνει ειδική διαδικασία στην οποία θα στειρωθούν αδέσποτα ζώα της ευρύτερης περιοχής, όπως ορίζουν οι διατάξεις του σχετικού νόμου, το Σάββατο 12 και την Κυριακή 13 Σεπτεμβρίου στο κτηνιατρείο  της Αγιάς. Τη δράση συντονίζει ο Δήμος σε συνεργασία με τα Φιλοζωικά Σωματεία Αγιάς «ΖΩΗ» και Αγιοκάμπου «ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ», που λειτουργούν στην περιοχή. Η διαδικασία πραγματοποιείται  από εξειδικευμένους επιστήμονες του Συλλόγου Ελλήνων Κτηνιάτρων, οι οποίοι προσφέρουν εθελοντικά τις υπηρεσίες τους.

Καλούμε τους κατοίκους του Δήμου Αγιάς να επικοινωνήσουν με τα τηλέφωνα  6945811967 Φιλοζωικό Σωματείο Αγιάς «ΖΩΗ» και 6982399436 Φιλοζωικό Αγιοκάμπου «ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ» για τον καλύτερο προγραμματισμό των στειρώσεων.