Εγκατάστασης εξοπλισμού – υποδομών ΑμεΑ

10 Σεπτεμβρίου, 2020 10:37

Σας προσκαλούμε σήμερα Πέμπτη 10 Σεπτεμβρίου 2020 στις 12:30μ, στην παραλία της Κάτω Σωτηρίτσας, θέση «Κέντρο Υγείας», όπου θα πραγματοποιηθεί η παρουσίαση της 1ης, εκ των τριών, εγκατάστασης εξοπλισμού – υποδομών ΑμεΑ, για τη βελτίωση της προσβασιμότητας των ΑμεΑ και άλλων ατόμων με κινητικά προβλήματα στη θάλασσα, που πρόκειται να τεθεί σε λειτουργία.

Πρόκειται για μία ολοκληρωμένη παρέμβαση που σχεδιάστηκε και υλοποιήθηκε αποσκοπώντας στη διευκόλυνση της προσπελασιμότητας των ΑμεΑ σε επιλεγμένες παραλίες του Δήμου μας. Η πράξη «ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΩΝ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΩΝ ΘΑΛΑΣΣΙΩΝ ΠΡΟΟΡΙΣΜΩΝ ΔΗΜΟΥ ΑΓΙΑΣ» χρηματοδοτείται από το Ε.Π. «Ανταγωνιστικότητα, Επιχειρηματικότητα και Καινοτομία». Στην παρουσίαση θα παρευρεθεί ο Περιφερειάρχης Θεσσαλίας κ. Κωνσταντίνος Αγοραστός.

Η παρουσία όλων σας θα μας τιμήσει ιδιαίτερα.

Ο Δήμαρχος Αγιάς

Αντώνης Ν. Γκουντάρας