Διάθεση πάνινων μασκών με τριπλό φίλτρο Non-Wooven

11 Μαΐου, 2020 9:00

Ξεκίνησε σήμερα η διάθεση πάνινων μασκών με τριπλό φίλτρο Non-Wooven, για την κάλυψη αναγκών από τον Δήμο Αγιάς. Το πρωί οι αντιδήμαρχοι κύριοι Μπαρμπέρης Πέτρος και Σκαρκάλης Χρήστος παρέδωσαν τις μάσκες στους μαθητές της Γ΄ τάξης Επαγγελματικού και Γενικού Λυκείου καθώς και στους εκπαιδευτικούς, ενώ από την ερχόμενη Δευτέρα θα δοθούν και στους υπόλοιπους μαθητές που θα επανέλθουν στα σχολεία.

Παράλληλα παραδόθηκαν μάσκες και στους υπαλλήλους του Δήμου Αγιάς ξεκινώντας από τα τμήματα διοικητικών υπηρεσιών και μέρους των υπαλλήλων της υπηρεσίας καθαριότητας από τους αντιδημάρχους κυρίους Ντάγκα Νικόλαο και Κρανιώτη Ευάγγελο, ενώ σταδιακά τις επόμενες μέρες θα διατεθούν πάνινες μάσκες και στους υπόλοιπους υπαλλήλους του Δήμου Αγιάς.