Διαδικτυακή συναυλία του Θανάση Παπακωνσταντίνου στη Χρυσαλλίδα

4 Σεπτεμβρίου, 2020 14:26

Ένας από τους μεγαλύτερους θεσμούς της Επαρχίας Αγιάς, το Αγιώτικο Πανηγύρι – Γιορτή Μήλου, φέτος περιορίστηκε στον θρησκευτικό εορτασμό. Οι εφταήμερες πολιτιστικές εκδηλώσεις δεν μπόρεσαν να πραγματοποιηθούν λόγο της πανδημίας που αντιμετωπίζει η χώρα μα κι ο κόσμος ολόκληρος.

Ο πολιτισμός όμως δεν σταματάει. Τα ήθη και έθιμα κάθε τόπου δεν «βλέπουν» πανδημίες.

Ο Δήμος Αγιάς, στην προσπάθειά του να στηρίξει ντόπιους καλλιτέχνες, θα πραγματοποιήσει το Σάββατο 5 Σεπτεμβρίου στο ανοιχτό θέατρο του Πολιτιστικού Κέντρου «Χρυσαλλίδα» διαδικτυακή συναυλία του Θανάση Παπακωνσταντίνου. Ώρα έναρξης προβολής 09:30μμ.

Σύμφωνα με τα υγειονομικά πρωτόκολλα που θα πρέπει να τηρηθούν, θα διατεθούν 140 εισιτήρια δωρεάν από τον Δήμο Αγιάς. Κατά την είσοδο και έξοδο από το θέατρο είναι υποχρεωτική η χρήση μάσκας.

Για κλείσιμο εισιτηρίων – θέσεων μπορείτε να απευθυνθείτε στο τηλ. 6937327853  από 9πμ έως 2μμ και από 5μμ έως 9μμ.