Διανομή τροφίμων ΤΕΒΑ

Μέσα σε κλίμα ανθρώπινης αλληλεγγύης,αλληλοβοήθειας και αλληλοϋποστήριξης πραγματοποιήθηκε τη Μεγάλη Τετάρτη 04 Απριλίου 2018 η διανομή τροφίμων για τις ημέρες του Πάσχα στους δικαιούχους του προγράμματος ΤΕΒΑ του Δήμου Αγιάς.

Τα τρόφιμα που διανεμήθηκαν ήταν νωπά κοτόπουλα καθώς και είδη παντοπωλείου όπως λάδι,φακές,φασόλια,ζάχαρη και πελτές . Η διανομή των εδεσμάτων για το Πάσχα προς τους δικαιούχους του ΤΕΒΑ/FEAD διοργανώθηκε και υλοποιήθηκε με τη στήριξη των εργαζομένων των τεσσάρων δομών του Βοήθεια Στο Σπίτι και του Κέντρου Κοινότητας του Δήμου Αγιάς .

Οι δικαιούχοι της διανομής ήταν όλοι οι ωφελούμενοι του Κοινωνικού Εισοδήματος Αλληλεγγύης ΚΕΑ) και όσοι έχουν κάνει τροποποίηση της αίτησής τους για το πρόγραμμα «Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής του Ταμείου Ευρωπαϊκής Βοήθειας για τους Απόρους (ΤΕΒΑ/FEAD)».Εξυπηρετήθηκαν 227 οικογένειες ,οι οποίες χρήζουν της υποστήριξης και συμπαράστασης στη δύσκολη αυτή οικονομική περίοδο.

teba-1  teba-2